kladenskypesani.wgz.cz

Baron a Lord

Naše psiska

Ben
Ben byl náš první pejsek, byl to malý knírač. Trvalo nám hodně dlouho než jsme já,setra a táta přemluvili mámu k tomu, aby jsme se na něj jeli aspoň podívat. Hned jak ho uviděla jel s náma domů. Bohužel u nás byl jenom dva roky, pak zemřel po těžké nemoci na zástavu srdce. Za ty dva roky nás o kníračích naučil hodně, byl pravým představitelem tohoto plemene, paličatý, neohrožený, čiperný.........

  Baron

Baronka jsme si přivezli pár dnů po tom, co nám do psího nebíčka odešel Ben, naše bolest byla velká a nedokázalo ji utišit nic jiného než další pejsek. Pro knírače jsme byli rozhodnutý hned, ale chtěli jsme středního. Trvalo nám trošku déle než jsme opět přemluvili maminku, nakonec svolila :) S Baronem jsme začali navštěvovat cvičák na Kladně, nejdrříve sportovní kynologii, poté agility. Začátky byli víc než kruté. Baron mi utikal, neposlouchal atd. Nakonec se nám to povedlo sladit a dnes máme z výcviku radost oba :)


            

Lord (Action Lord Mount Mckinkey)

Lordík je můj dlouho vysněný pejsek. Australskou kelpii jsem tenkrát našel v knize o psech, zaujala mě hned, vzhledem, povahou a hlavně temperamentem. Poté jsem se o ně začal zajímat víc, kolik jich je u nás v ČR atd. Nejvíc se mi líbila AJAJAJ z Karlštejnských pastvin. Po nějakém čase se mi s AG a její majitelkou Markétou povedlo setkat na závodech v Lounech. Povídali jsme si a já si u ní zamluvil štěně. Asi po roce se mi Markéta ozvala, že AG je nakrytá, byl jsem nadšenený, chtěl jsem hnědého pejska. Naštěstí tam byl :) A já ho mám doma. Doma mi druhého psa nechtěli povolit, dlouho jsem je přemlouval ale neustoupili. Přivezl jsem si ho i přes to. Přes velké problémy je teď  Lordík doma miláček a já jsem spokojený a rodičům za to vděčný.
Žádné komentáře